Area swimmers in Laurel Run Invitational

Both the Kutztown and Fleetwood swim teams competed in the Laurel Run Invitationals that took place on July 21. Below are the top local finishers in the event.

Boys 8 & Under 50 meter free: Mason Iswalt (Fleetwood), third, 42.14.

Girls 89 & 10 Under 100 meter free: Greta Feiertag (Kutztown), fifth, 1:30.69; Sarah Fisher (Fleetwood), seventh, 1;33.70; Katherine Bessey (Fleetwood), ninth, 1:36.28; Kylee Iswalt (Fleetwood), 10th, 1:39.23.

Boys 11 & 12 100 meter free: Shawn Bessey (Fleetwood), third, 1:18.86; Drew Waters (Fleetwood), fifth, 1:22.67; Logan Iswalt (Fleetwood), sixth, 1:25.68; Justin Kramer (Fleetwood), ninth, 1:28.65.

Girls 11 & 12 100 meter free: Nikolette Nolte (Kutztown), third, 1:10.00; May Keim (Kutztown), 12th, 1:19.36.

Boys 13 & 14 100 meter free: Shuyan Wen (Fleetwood), first, 1:00.68.

Girls 13 & 14 100 meter free: Zoe Keim (Kutztown), fourth, 1:10.92; Krystal Nolte (Kutztown), seventh, 1:19.93; Bekah Keim (Kutztown), 13th, 1:30.98.

Girls 9 & 10 50 meter breast: Greta Feiertag (Kutztown), fourth, 51.07; Samantha Ide (Kutztown), fifth, 51.18; Sarah Fisher (Fleetwood), 11th, 59.20; Katherine Bessey (Fleetwood), 13th, 1:01.77; Kylee Iswalt (Fleetwood), 15th, 1:02.50.

Boys 11 & 12 50 meter breast: Justin Kramer (Fleetwood), fifth, 51.43; Logan Iswalt (Fleetwood), sixth, 51.55.

Girls 11 & 12 50 meter breast: Nikolette Nolte (Kutztown), first, 40.20; Rachel Noll (Fleetwood), 17th, 53.82; Celina Estrada (Fleetwood), 18th, 56.78.

Boys 13 & 14 100 meter breast: Shuyang Wen (Fleetwood), third, 1:22.95.

Girls 13 & 14 100 meter breast: Caitlyn Scrobe (Fleetwood), ninth, 1:52.42; Bekah Keim (Kutztown), 10th, 1:54.40.

Mixed 14 & Under 175 meter freestyle relay: The Fleetwood relay team of Mason Iswalt, Sarah Fisher, Celina Estrada and Shuyang Wen, third, 2:05.85.

Boys 8 & Under 25 meter free: Mason Iswalt (Fleetwood), third, 17.92.

Girls 9 & 10 50 meter free: Katherine Bessey (Fleetwood), ninth, 39.87; Kylee Iswalt (Fleetwood), 12th, 42.02; Samantha Ida (Kutztown), 15th,

Boys 11 & 12 50 meter free: Shawn Bossey (Fleetwood), second, 35.15; Logan Iswalt (Fleetwood), third, 36.97; Justin Kramer (Fleetwood), eight, 39.75.

Girls 11 & 12 50 meter free: Nikolette Nolte (Kutztown), second, 31.02.

Boys 13 & 14 50 meter free: Shuyang Wen (Fleetwood), first, 27.28.

Boys 8 & Under 25 meter back: Mason Iswalt (Fleetwood), first, 23.17.

Girls 9 & 10 50 meter back: Greta Feiertag (Kutztown), third, 45.04; Kylee Iswalt (Fleetwood), sixth, 48.72; Sarah Fisher (Fleetwood), 10th, 53.55; Samantha Ida (Kutztown), 14th, 56.52; Elissa Kunkel (Kutztown), 17th, 1:06.73.

Boys 11 & 12 50 meter back: Shawn Bessey (Fleetwod), second, 41.48; Drew Waters (Fleetwood), sixth, 46.72; Justin Kramer (Fleetwood), 10th, 53.02.

Girls 11 & 12 50 meter back: Mya Keim (Kutztown), fourth, 39.34; Celina Estrada (Fleetwood), 15th, 46.95.

Girls 13 & 14 100 meter back: Zoe Keim (Kutztown), first, 1;19.63; Caitlyn Scrobe (Fleetwood), seventh, 1:47.46.

Boys 8 & Under 25 meter fly: Mason Iswalt (Fleetwood), first, 21.63.

Girls 9 & 10 50 meter butterfly: Sarah Fisher (Fleetwood), fifth, 48.58; Katherine Bessey (Fleetwood), ninth, 54.03.

Boys 11 & 12 50 meter fly: Drew Walters (Fleetwood), first, 42.63; Shawn Bessey (Fleetwood), fourth, 46.07; Logan Iswalt (Fleetwood), sixth, 48.11.

Girls 11 & 12 50 meter fly: Mya Keim (Kutztown), ninth, 42.09; Celina Estrada (Fleetwood), 12th, 42.85.

Girls 13 & 14 100 meter fly: Zoe Keim (Kutztown), second, 1:22.55; Caitlyn Scrobe (Fleetwood), third, 1:40.40

Mixed 400 meter free: Eric Savarese, third, 5:09.41; Austin Runkel (Fleetwood), fifth, 5:13.06; Krystal Nolte (Kutztown), 14th, 6:07.55; Celina Estrada (Fleetwood), 20th, 6:43.46.